کلمبیا ماه اعتراضات را به عنوان گفتگو با دولت برگزار می کند

[ad_1]

بوگوتا (رویترز) – هزاران معترض روز جمعه در شهرهای سراسر کلمبیا راهپیمایی کردند تا همزمان با متوقف شدن گفتگوها بین دولت و کمیته اعتصاب ملی ، یک ماه تظاهرات گسترده را برگزار کنند.

این هفته ، دولت و رهبران اعتراض گفتند که برای پایان دادن به تظاهرات به “توافق اولیه” رسیده اند ، اما دولت روز پنجشنبه گفت که این توافق نامه را امضا نکرده است زیرا برخی از رهبران اعتراض موانع جاده را محکوم نمی کنند.

فرانسیسکو مالتس ، رئیس اتحادیه کارگران مرکزی (CUT) ، دولت را به تعویق انداختن مذاکرات گفت: “ما قبلاً به توافق رسیده ایم ، تنها چیزی که از دست رفته امضای رئیس جمهور برای شروع مذاکرات است.”

تظاهرات در تاریخ 28 آوریل آغاز شد و دولت و قانونگذاران را مجبور به به تعویق انداختن اصلاحات مالیاتی و مراقبت های بهداشتی کرد و منجر به استعفای آلبرتو کاراسیلا وزیر دارایی سابق شد.

در پی لغو اصلاحات مالیاتی در اوایل ماه جاری ، خواسته های معترضین شامل درآمد اساسی ، فرصت های جوانان و پایان دادن به خشونت پلیس گسترش یافت.

در برابر آواز و موسیقی در جریان تظاهرات در پایتخت ، بوگوتا ، معترضین به رویترز گفتند که حتی پس از یک ماه تظاهرات به راهپیمایی ادامه می دهند.

آلخاندرو فرانکو ، 23 ساله ، نزدیک به فارغ التحصیلی خود گفت: “در حالی که دولت به حرف های ما گوش می دهد ، ما باید در خیابان ها بمانیم.”

وی افزود: “اگر مردم صلح نداشته باشند ، هیچ حكومتی وجود نخواهد داشت.”

برای برخی ، اعتراضات طولانی مدت آنها را تحت فشار مالی قرار داد.

لودیس رامیرز ، 62 ساله ، در قسمت جنوبی شهر گفت: “من باید هر وقت اعتراض می کنم مغازه خود را تعطیل کنم.” من ورشکست خواهم شد ، اما جوانان فرصت دیگری ندارند. ”

این هفته ، دولت در حالی که به توافق اولیه با کمیته اعتصاب ملی – متشکل از اتحادیه ها ، گروه های دانشجویی و دیگران – رسیده بود ، روز پنجشنبه بیانیه ای را منتشر کرد و در آن تأخیر خود را در امضای توافق با برخی از رهبران اعتراض که موافق موافقت با محکوم کردن راه بندان نیستند ، توضیح داد.

این دفتر گفت ، “این الزام جدید نیست … نمی توان درباره دولت در مورد این موضوع صحبت کرد” ، و افزود که مذاکرات از روز یکشنبه از سر گرفته می شود.

وزارت دارایی کلمبیا تخمین زده است که اعتراضات و موانع این کشور 2.68 میلیارد دلار هزینه داشته است ، موانعی که منجر به کمبود مواد غذایی و سایر تجهیزات ، افزایش قیمت ها و اخلال در فعالیت های بندر اصلی این کشور و همچنین صدها شرکت می شود.

خشونت طی ماه گذشته تظاهرات مشخصی داشته است. دولت می گوید 17 کشته شدن غیرنظامی مستقیماً با این حملات ارتباط دارد ، در حالی که گروه های مدافع حقوق بشر می گویند ده ها نفر دیگر توسط نیروهای امنیتی کشته شده اند. در جریان اعتراضات دو افسر پلیس نیز کشته شدند.

(گزارش توسط الیور گریفین و کارلوس وارگاس ؛ گزارش اضافی توسط نلسون بوکانگرا ؛ ویرایش شده توسط دیوید گرگوریو)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *