کمالا هریس می گوید ، برابری جنسیتی دموکراسی را قویتر می کند

[ad_1]

پاریس (رویترز) – کمالا هریس ، معاون رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت ، زنانی که از آزادی بیان یا آزادی رأی محروم شده اند باید برای حقوق خود بجنگند و بدانند که ایالات متحده در کنار آنها است.

در یک اجلاس به میزبانی امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، هریس به مجمع برابری بین نسلی گفت که برابری جنسیتی برای تقویت دموکراسی از اهمیت بالاتری برخوردار است.

هریس در اجلاس ویدیویی گفت: “از ابزار دموکراسی استفاده کنید ، خواه آزادی بیان باشد یا آزادی رأی. و اگر هنوز این آزادی ها را ندارید ، برای آنها بجنگید و بدانید که ما با شما می جنگیم.”

هریس گفت ، دموکراسی در کشورهای جهان به خطر می افتد.

وی گفت: “اگر می خواهیم دموكراسی را تقویت كنیم ، باید برای برابری جنسیتی بجنگیم. زیرا واقعیت این است كه: وقتی همه درگیر باشند دموكراسی قوی ترین است و وقتی مردم بیرون می مانند ضعیف تر است.”

دو ماه پس از روی کار آمدن ، هریس گفت که دولت رئیس جمهور بایدن باید همکاری واشنگتن با UN Women ، یک نهاد سازمان ملل متحد را که به برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان اختصاص دارد ، احیا کند.

در دوران رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ ، ایالات متحده از سازمان ملل خواست که حقوق و سلامت جنسی و تولید مثل زنان را ارتقا بخشد و این را یک قانون سقط جنین دانست.

هریس لحن دیگری را بیرون داد.

وی گفت: “هنگامی که زنان برای سالم ماندن به سلامت باروری دسترسی دارند ، می توانند با مشارکت کامل تری مشارکت داشته و دموکراسی ما قویتر شود.”

ملیندا گیتس گفت بنیاد گیتس 2.1 میلیارد دلار پول جدید برای تقویت برابری جنسیتی هدایت خواهد کرد. بیش از نیمی به سلامت جنسی و حقوق تولید مثل اختصاص خواهد یافت ، در حالی که 100 میلیون دلار برای کمک به قدرت گرفتن زنان در دولت و محل کار هزینه خواهد شد.

گیتس گفت: “زنان نباید فقط در میز خود جای داشته باشند ، آنها باید در هر اتاق باشند كه در آن سیاست ها و تصمیمات گرفته می شود.”

(گزارش الیزابت پانو ؛ فیلمنامه ریچارد لوف ؛ ویرایش: جیلز الگود)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *