کورز اتریش به دلیل تحقیقات درباره فساد برای نجات ائتلاف استعفا کرد

[ad_1]

وینا (رویترز) – سباستین کورز ، صدراعظم محافظه کار اتریش روز شنبه استعفا داد تا دولت ائتلافی خود را از آستانه فروپاشی بیرون بکشد ، زیرا حزب جوان خواستار سر او شد زیرا او به دلیل فساد تحت بازجویی بود.

انکار کورتز از نقض ، شریک ائتلافی او ، سبزها را خوشحال کرد و تنها سه روز قبل از جلسه ویژه پارلمان که در آن آنها آماده حمایت از طرح عدم اعتماد بودند که او را مجبور به عقب نشینی می کرد ، مطرح شد.

در عین حال ، استعفای وی از نظر سیاسی به جای محتوا ، یک شکل است. او قصد دارد رهبر حزب خود باقی بماند و به عنوان نماینده عالی مجلس در پارلمان انتخاب شود و به احتمال زیاد به فراخوان ائتلاف ادامه خواهد داد.

کورز در بیانیه ای به رسانه ها گفت: “به همین دلیل است که من می خواهم راه را برای پایان رکود ، جلوگیری از هرج و مرج و تضمین ثبات هموار کنم.”

وی افزود که پیشنهاد می کند الکساندر شالنبرگ ، وزیر امور خارجه ، دیپلمات حرفه ای مورد حمایت حزب کورتز ، صدر اعظم را بر عهده بگیرد ، که سبزها به زودی به صراحت اعلام کردند که او را پذیرفته اند.

ورنر کوگلر ، رهبر سبز و معاون صدر اعظم در بیانیه ای گفت: “من معتقدم که این گام درستی برای کارهای آینده دولت است.”

کورز ، 35 ساله ، یکی از ستاره های محافظه کار اروپایی معروف به خط سخت در مهاجرت ، در سال 2017 با تشکیل ائتلاف با حزب راست افراطی آزادی ، که در رسوایی سال 2019 سقوط کرد ، یکی از جوانترین رهبران قاره شد. اما در انتخابات زودهنگام بعد پیروز شد.

تا کنون ، او به عنوان رهبر حزب مردم (PLP) به چالش کشیده نشده است – او در ماه اوت با 99.4 درصد حمایت مجددا منصوب شد.

باز ، نه

توماس هوفر ، تحلیلگر مسائل سیاسی می گوید: “این استعفا یک استعفای واقعی نیست.” “این یک قدم (رسمی) عقب در ردیف دوم است ، اما قدرت در OVP و بنابراین در تیم دولتی OVP هنوز متعلق به سباستین کورز است.”

شالنبرگ 52 ساله که زمانی که کورز وزیر امور خارجه بود قبل از صدراعظم بودن با کورز کار می کرد ، بعید است که تصویری از مردی را که مدیون وزارت وزیری خود مدیون کورتز است رد کند.

هوفر می گوید: “البته ، او بدون رضایت قبلی سباستین کورز هیچ کاری نمی کند. او یکی از نزدیکترین افراد مورد اعتماد کورتز است.”

دادستان ها کورز و 9 نفر دیگر را تحت بازجویی ، فساد و رشوه با سطوح مختلف مشارکت قرار داده اند.

با آغاز سال 2016 ، هنگامی که کورتز سعی می کرد نقش رهبر حزب را بر عهده بگیرد ، دادستان ها مظنون هستند که وزارت مالیه تحت رهبری محافظه کاران هزینه نظرسنجی های دستکاری شده و پوشش مطلوب کورتز را برای انتشار در روزنامه پرداخت کرده است.

اسنادی که به عنوان بخشی از تحقیقات آنها منتشر شده و در رسانه های اتریشی منتشر شده است حاوی پیام های متنی شرم آور و سازنده ای نیز بوده است که مخالفان کورز می گویند عدم وجود بی پروایی و سوء تفاهم را نشان می دهد.

رسانه های اتریشی قبل از اعلام کورز گزارش دادند که او تنها به طور موقت بازنشسته می شود. تا اینکه کورتز گفت در مورد آینده اش گفته است: “اول از همه … البته ، من از این فرصت برای رد و رد اتهامات وارده علیه خود استفاده خواهم کرد.”

پیامدهای سیاسی ، چه از نظر محبوبیت حزب او و چه رابطه آن با سبزها ، نامشخص است.

“آیا کافی است؟” Neos Beate Mainl-Reisinger رهبر لیبرال ها در یک کنفرانس خبری در واکنش به اعلام کورتز گفت.

“ما از اسناد (تحقیقی) می دانیم که او یک حزب خریده است ، که او یک انتخابات خریده است ، که او مردم را دستکاری کرده و به آنها دروغ گفته است و همه اینها را با پول مالیات شما انجام داده است.”

(گزارش فرانسوا مورفی ، ویرایش شده توسط ویلیام مک لین ، فیلیپا فلچر و کریس ریس)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *