کووید -19: مسیدی می گوید: جامعه در صباح به طرز نگران کننده ای گسترش یافته است

[ad_1]

KOTA KINABALU: توزیع جامعه همچنان یکی از نگرانی های اصلی مقامات صباح است ، زیرا این ایالت 2594 مورد جدید کووید -19 را پس از دو روز کاهش ثبت می کند.

سخنگوی ایالت کووید -19 داتوک سری مسیدی منجون (عکس) گفت که اگرچه 1573 مورد (60.6 درصد) از موارد جدید از طریق تماس مستقیم بوده است ، اما تعداد موارد شیوع در جامعه رو به افزایش بوده و 787 مورد (29.4 درصد) با غربالگری علامتی تشخیص داده شده است.

وی گفت: “گسترش اسپورادیک یک نگرانی واقعی است ، زیرا تعیین منشأ آن دشوار است ، زیرا ویروس در حال حاضر در جامعه وجود دارد.”

مسیدی تأکید کرد که مردم باید به طور دقیق از روشهای عملیاتی استاندارد (SOPs) که در تلاش برای کاهش شیوع Covid-19 در این ایالت استفاده می شود ، پیروی کنند.

این موارد شامل اجتناب از مکان های شلوغ ، انواع اجتماعات اجتماعی و همچنین ماندن در خانه و بیرون رفتن فقط در صورت لزوم است.

وی تاکید کرد: “موارد اسپورادیک با عدم رعایت دقیق SOP همراه است.”

وی گفت که واضح است که با توجه به تشخیص موارد پراکنده در صباح ، موارد مثبت جدید در تاواو 44.6 درصد ، پنامپنگ (41.4 درصد) ، پوتاتان (38.5 درصد) و کوتا کینابالو (31 ، 9) را نشان می دهد.

وی در مورد اطلاعات عمومی روز سه شنبه (31 اوت) گفت که موارد جدید در پاپار از 49 به 264 مورد در روز سه شنبه افزایش یافته است.

سایر مکانهایی که افزایش را نشان می دهند سانداکان (68 مورد) پوتاتان (37 مورد) و همچنین پنامپانگ و کوتا کینابالو هستند که هر کدام 31 مورد جدید افزایش یافته است.

با این حال ، روز سه شنبه موارد در توران ، کوتا بلود و کیناباتنگان کاهش یافت.

مسیدی اطمینان داد که تلاش های واکسیناسیون ادامه دارد و باید به زودی به 40 درصد از جمعیت بزرگسال برسد که هر دو دوز را دریافت می کنند.

در ساعت 3 بعد از ظهر روز سه شنبه ، وی گفت 39 درصد از جمعیت بزرگسال دوزهای خود را تکمیل کرده اند ، در حالی که 58.4 درصد اولین دوز واکسن کووید -19 را دریافت کرده اند.[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *