یونسکو معدن طلای باستانی رومانی را به عنوان میراث جهانی اعلام کرد

[ad_1]

بخارست (رویترز) – یونسکو منطقه استخراج طلای روم باستان در غرب روسیه به غرب رومانی را به فهرست میراث جهانی خود اضافه کرد و این شهر را به یک مأمور نجات پرتاب کرد و یک پروژه استخراج طولانی مدت را متوقف کرد.

منابع گابریل کانادا که قصد دارد بزرگترین معدن طلای روباز مونتانا در اروپا را احداث کند ، در حال حاضر 4.4 میلیارد دلار خسارت از رومانی برای خسارات مربوط به پروژه متوقف شده خود در مرکز سرمایه گذاری بین المللی می خواهد.

دولت که 20 درصد از سهام این پروژه را در اختیار دارد ، پس از ماه ها اعتراض خیابانی در سراسر کشور ، در سال 2014 رسماً پشتیبانی خود را از این معدن پس گرفت. این شرکت در سال 1999 حق امتیاز منطقه را دریافت کرد.

کلاوس یوهانس ، رئیس جمهور رومانی روز سه شنبه با استقبال از تصمیم یونسکو گفت: “تلاش های مشترک مقامات و متخصصان در روسیه مونتانا باید به الگویی برای نشان دادن میراث از طریق توسعه پایدار تبدیل شود.”

مقامات گفتند ، این شهر که فرصت های شغلی کمی دارد و زیرساخت های ضعیفی دارد ، پس از تصمیم یونسکو می تواند شاهد هجوم بودجه باشد.

همه خوشحال نبودند. یوجین فوردویی ، شهردار مونتانا روسیه ، یکی از طرفداران قدیمی پروژه استخراج معدن ، گفت که این تصمیم فقط منجر به هزینه های اضافی حفاظت شده است.

کشور اتحادیه اروپا برای اولین بار تونل های استخراج معدن روم باستان را تنظیم کرد و همچنان برای ثبت در لیست میراث جهانی در سال 2016 باقی مانده است.

منابع گابریل در مورد تصمیم روز سه شنبه توضیحی ندادند.

ذخایر باقیمانده مونتانا در روسیه – تقریباً 314 تن طلا و 1500 تن نقره – اساس نبرد چندین دهه ای بین منابع گابریل و تعداد انگشت شماری از افراد محلی و گروه های مدنی و زیست محیطی است که با خسارت احتمالی ناشی از برنامه های این شرکت مخالفت می کنند.

این پروژه خواستار افتتاح چهار معدن در طول عمر معدن بود که باعث تخریب چهار قله کوه و از بین 16 روستای دور افتاده از 16 روستای شهرداری مونتانا می شود.

(گزارش لوئیز ایلی ؛ ویرایش شده توسط برنادت باوم)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *