یک حمله هوایی اسرائیل در غزه ساختمان AP ، الجزیره را تخریب کرد

[ad_1]

شهر غزه (AP): حمله هوایی رژیم صهیونیستی یک ساختمان بلند مرتبه در شهر غزه را ویران کرد که دفاتر آسوشیتدپرس و سایر رسانه ها در آن قرار داشت روز شنبه (15 مه) ، آخرین اقدام ارتش برای خاموش کردن گزارش ها از سرزمین در میان نبرد با حماس.

این اعتصاب تقریباً یک ساعت پس از آن صورت گرفت که ارتش به مردم دستور داد تا ساختمانی را که در آن الجزیره ، سایر دفاتر و آپارتمانهای مسکونی نیز مسکونی بود تخلیه کنند. این اعتصاب کل ساختمان 12 طبقه را سرنگون کرد و با ابر غباری غریب فرو ریخت. هیچ توضیحی در مورد علت حمله به وی ارائه نشده است.

این اعتصاب ساعاتی پس از حمله هوایی دیگر اسرائیل به اردوگاه پناهجویان پرجمعیت در شهر غزه صورت گرفت که باعث کشته شدن حداقل 10 فلسطینی از یک خانواده بزرگ ، اکثراً کودک ، در مرگبارترین حمله واحد درگیری های کنونی شد. همزمان با شتاب گرفتن تلاش های آتش بس ، هر دو طرف بر یک مزیت اصرار داشتند.

آخرین شیوع خشونت ها از بیت المقدس آغاز شد و با درگیری ها و شورش های یهودیان و اعراب در شهرهای مختلط اسرائیل در سراسر منطقه گسترش یافت. روز جمعه نیز اعتراضات گسترده فلسطینی ها در کرانه باختری اشغال شده برگزار شد ، جایی که نیروهای اسرائیلی 11 نفر را به ضرب گلوله کشتند.

این خشونت های مارپیچ ، ترس از “انتفاضه” یا قیام جدید فلسطینیان را در زمانی افزایش می دهد که سال ها هیچ مذاکره ای برای صلح وجود نداشته است. فلسطینی ها روز ناکبا (فاجعه) را روز شنبه جشن گرفتند ، زمانی که آنها حدود 700000 نفری را که در اسرائیل کنونی در طی جنگ 1948 بر اثر ایجاد آن اخراج یا خانه های خود را ترک کردند ، بزرگداشت می کنند. این مسئله احتمال هیجان حتی بیشتر را افزایش می داد.

دیپلمات آمریکایی هادی عمرو روز جمعه به عنوان بخشی از تلاش های واشنگتن برای تنش زدایی درگیری وارد شد و شورای امنیت سازمان ملل قرار بود روز یکشنبه (16 مه) تشکیل جلسه دهد. یک مقام مصری روز جمعه به شرط ناشناس ماندن برای گفتگو در مورد گفتگوها ، پیشنهاد اسرائیل برای آتش بس یک ساله را که حاکمان حماس آن را پذیرفته اند ، رد کرد.

از دوشنبه شب ، حماس صدها موشک به سمت اسرائیل شلیک کرده است که در حملات به نوار غزه برخورد کرده است. دست کم 139 نفر در غزه کشته شدند ، از جمله 39 کودک و 22 زن. در اسرائیل ، هشت نفر کشته شدند ، از جمله مرگ روز شنبه یک مرد کشته شده توسط موشک به رامات گان ، حومه تل آویو.

اعتصاب علیه دفاتر رسانه ای در ساختمان بعد از ظهر پس از آن صورت گرفت که صاحب ساختمان با فراخوان ارتش اسرائیل مبنی بر برخورد با آن مواجه شد. کارمندان AP و سایر افراد در ساختمان بلافاصله تخلیه شدند.

شبکه الجزیره ، یک شبکه اطلاعاتی است که توسط دولت قطر تأمین مالی می شود ، هنگام فروپاشی ساختمان ، حملات هوایی مستقیم را پخش می کند.

مجری برنامه با صدای پر از احساس گفت: “این کانال ساکت نخواهد بود. الجزیره ساکت نخواهد شد.” “ما می توانیم اکنون این اطمینان را به شما بدهیم.”

اوایل روز شنبه ، یک حمله هوایی به یک خانه سه طبقه در اردوگاه پناهجویان شاتی در شهر غزه برخورد کرد و منجر به کشته شدن هشت کودک و دو زن از یک خانواده بزرگ شد.

محمد حدیدی به خبرنگاران گفت كه همسر و پنج فرزندش برای جشن عید سعید فطر در نزدیكانشان رفته بودند. او و سه نفر از بچه های شش تا 14 ساله کشته شدند در حالی که کودک 11 ساله ناشناخته است. فقط پسر پنج ماهه او عمر شناخته شده است که زنده مانده است.

در میان لاشه ها اسباب بازی ها و یک بازی تخته ای مونوپولی ، و همچنین بشقاب های غذای خورده نشده از اجتماع جشن وجود داشت.

جمال النجی ، همسایه ای که در همان ساختمان زندگی می کند ، گفت: “هیچ اخطاری وجود نداشت.” وی خطاب به اسرائیل گفت: “آیا شما از مردم در حال غذا خوردن و سپس بمباران آنها فیلم گرفتید؟” “چرا در مقابل ما ایستاده ای؟ برو و در برابر افراد نیرومند ایستادگی کن!”

ارتش اسرائیل بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. حماس گفت که در واکنش به حمله هوایی ، یک گلوله موشکی به سمت جنوب اسرائیل شلیک کرد.

اواخر جمعه یک بمب خشمگین اسرائیلی یک خانواده شش نفره را در خانه آنها کشت و هزاران فراری را به پناهگاه های تحت کنترل سازمان ملل فرستاد. ارتش گفت این عملیات شامل 160 هواپیمای نظامی بود كه در مدت 40 دقیقه حدود 80 تن مواد منفجره پرتاب كردند و یك شبكه گسترده تونلی مورد استفاده حماس را نابود كردند.

سرهنگ دوم جاناتان کنریک ، سخنگوی ارتش ، گفت که ارتش قصد دارد خسارات ناشی از حملات نظامی را به حداقل برساند. اما اقدامات انجام شده در اعتصابات دیگر ، مانند عکس های هشدار دهنده برای ترک غیرنظامیان ، این بار “عملی” نبود.

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که ارتش معتقد است ده ها جنگنده در تونل ها کشته شده اند. حماس و جهاد اسلامی 20 مورد مرگ را در صفوف خود تأیید کرده اند ، اما ارتش می گوید تعداد واقعی آنها بسیار بیشتر است.

زیرساخت های غزه که به دلیل محاصره اسرائیل و مصر پس از به دست گرفتن قدرت حماس در سال 2007 از بین رفته است ، نشانه هایی از تجزیه بیشتر را نشان داده و بدبختی مردم را پیچیده تر کرده است. تنها نیروگاه در این قلمرو در روزهای آینده در معرض خطر کمبود سوخت است.

سازمان ملل متحد گفت ساکنان این شهر در حال حاضر 8-12 ساعت از قطعی برق روزانه می گذرد و حداقل 230،000 نفر دسترسی محدود به آب شیر دارند. این منطقه فقیرنشین و پرجمعیت محل زندگی دو میلیون فلسطینی است که بیشتر آنها فرزندان پناهندگان اسرائیل امروزی هستند.

این درگیری طنین گسترده ای داشت. شهرهای اسرائیل با جمعیت مختلط عرب و یهود ، خشونت شبانه را دیده اند ، از این رو جمعیت از هر جامعه ای در خیابان ها می جنگند و دارایی های خود را خراب می کنند.

در اواخر جمعه ، شخصی با پرتاب بمب به منزل یک خانواده عرب در محله عجمی تل آویو ، به دو کودک ضربه زد. به گفته سرویس نجات مگن ، دیوید آدوم ، یک پسر 12 ساله در وضعیت متوسطی دچار سوختگی در قسمت بالای بدن خود بود و یک دختر 10 ساله نیز به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه سر تحت درمان قرار گرفت.

در کرانه باختری اشغالی ، در حومه رام الله ، نابلس و سایر شهرها ، صدها فلسطینی به کمپین غزه و اقدامات اسرائیل در قدس اعتراض کردند. آنها با به اهتزاز درآوردن پرچم های فلسطین ، با لاستیک بالا رفتند و آنها را در موانع سوزان قرار دادند و به سمت سربازان اسرائیلی سنگ پرتاب کردند. حداقل 10 معترض توسط سربازان مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و کشته شدند. یازدهمین فلسطینی که قصد داشت یک سرباز را در موقعیت نظامی چاقو بزند ، کشته شد.

در بیت المقدس شرقی ، یک ویدیوی آنلاین نشان می دهد که ملی گرایان جوان یهودی در حالی که با شیعه سنگین با فلسطینی ها در شیخ جرا معامله می کنند ، با تپانچه شلیک می کنند ، که این امر به یک تنش بر سر تلاش شهرک نشینان برای بیرون راندن اجباری تعدادی از خانواده های فلسطینی از خانه هایشان تبدیل شده است.

وقتی گروهی از معترضین لبنانی و فلسطینی در طرف دیگر حصار مرزی را بریدند و برای مدت کوتاهی از آن عبور کردند ، سربازان به مرزهای شمالی اسرائیل تیراندازی کردند. یک لبنانی کشته شد. سه موشک از همسایه سوریه به سمت اسرائیل شلیک شد بدون اینکه تلفات جانی در پی داشته باشد. بلافاصله مشخص نشد که چه کسی آنها را اخراج کرده است.

در اوایل این ماه ، با اعتراض فلسطینیان به اخراج شیخ جارا و اقدامات پلیس اسرائیل در مسجدالاقصی ، یک آتشدان مشترک در کوه در شهر قدیم که مورد احترام مسلمانان و یهودیان بود ، تنش ها در اورشلیم شرقی آغاز شد.

حماس اواخر روز دوشنبه در تلاش برای نشان دادن خود به عنوان یک قهرمان معترض ، با موشک به سمت اورشلیم شلیک کرد.

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو قول داده است که حماس “نیروهای خود را در هنگام افزایش نیرو در اسرائیل در مرزها” “هزینه بسیار بالایی را” بپردازد. جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ضمن ابراز امیدواری از توقف خشونت ، از اسرائیل حمایت كرد.

به گفته ارتش اسرائیل ، حماس از روز دوشنبه حدود 2000 موشک به سمت اسرائیل شلیک کرده است. بیشتر آنها توسط پدافند موشکی رهگیری شدند ، اما زندگی در شهرهای جنوبی اسرائیل را متوقف کردند ، فرودگاهها را مختل کردند و برای حمله های هوایی در تل آویو و بیت المقدس آژیرهای خطرناک به صدا درآمدند. – AP[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *