12 افسر پلیس به دلیل سهل انگاری در محافظت از معبد هندو در برابر خرابکاری در پاکستان اخراج شدند

[ad_1]

دولت خیبرپختونخوا پاکستان 12 افسر پلیس را اخراج کرده است ، زیرا گزارش تحقیق آنها را به جرم “سهل انگاری” در دفاع از معبد هندو یک استان که توسط گروهی به رهبری اعضای یک حزب تندرو اسلامگرا به آتش کشیده شد ، مقصر دانست. دولت همچنین در ارتباط با این حادثه یک سال خدمت به 33 افسر پلیس را از دست داد.

پس از آنکه اعضای جامعه هندو از مقامات محلی اجازه مرمت و بازسازی ساختمان 10 ساله خود را گرفتند ، معبد روستای تری در منطقه کاراک خیبر پختونخوا در 30 دسامبر مورد حمله گروهی قرار گرفت. جمعیت کار تازه ساخته شده را همراه با سازه قدیمی تخریب کردند. معاون بازرس کل پلیس منطقه کهات طیب حافظ چیما ، رئیس پلیس (بال تحقیق) ظهیر شاه را به عنوان افسر تحقیق منصوب کرد تا این حادثه را بررسی کند و گزارش خود را ظرف یک هفته ارائه دهد.

شاه تحقیق علیه 73 افسر پلیس را انجام داد و توصیه کرد که 12 نفر از آنها به اتهام سهل انگاری و بی مسئولیتی در انجام وظایف خود از دفتر آزاد شوند. با توجه به سوابق و حقایق موجود در پرونده ، بررسی اسناد تحقیق و توصیه های افسران تحقیق ، آنها به اتهام خود اعتراف کردند. آنها در انجام وظایف رسمی خود ترسویی ، سهل انگاری و بی مسئولیتی نشان می دهند. در این گزارش آمده است: “آنها نتوانستند از معبد هندو دفاع كنند و باعث رسوايي نيروي انتظامي در نزد عموم مردم شدند.”

این گزارش ، حذف یک سال خدمت منظم برای 33 افسر پلیس را توصیه می کند. این پلیس همچنین توصیه کرد که برای مجازات جزئی 28 نفر باقی مانده به رئیس پلیس ، پلیس ذخیره مرز ، کوهات نامه بنویسد. 12 افسر پلیس اخراج شده شامل یک افسر پلیس و یک دستیار بازرس در اداره پلیس تری هستند.

در این گزارش آمده است كه اوباش تحت نظارت مولانا شریف به معبد هندو در تری حمله كرده و معبد را سوزانده و بدون وقفه به آن آسیب می رسانند ، در نتیجه آن شکایتی به بخشهای مختلف پلیس تری ارائه شد. کوه. گفته می شود که مولانا شریف ، که در دادگاه است ، جمعیت را تحریک کرده است.

در این گزارش آمده است: “این از نظر آنها بسیار نامطلوب است و سهل انگاری ، بی احتیاطی و بی مسئولیتی از سوی دست مجرمان را نشان می دهد.” در همین حال ، هیئت نمایندگان پارلمان متعلق به جوامع اقلیت روز سه شنبه از معبد ویران شده هندو بازدید کردند.

دادگاه عالی به شورای اعتماد Evacuee Property Trust (EPTB) دستور آغاز بازسازی معبد آسیب دیده را داد و به مقامات دستور داد تا پول مرمت را از مهاجمان که عمل آنها “ایجاد اختلال بین المللی” در پاکستان بود ، پس بگیرند. در تاریخ 1 ژانویه ، هند اعتراض شدیدی را علیه پاکستان به دلیل تخریب معبد اعلام کرد و گفت که انتظار دارد پاکستان این حادثه را بررسی کند و خواست گزارش گزارش را با وی در میان بگذارد.

به گفته منابع ، وزارت امور خارجه نگرانی های جدی خود را به دلیل تکرار موارد چنین حوادث و جنایات علیه اعضای جامعه اقلیت ، به کمیسیون عالی پاکستان در اینجا تحویل داده است. یک منبع گفت: “دولت پاکستان همچنین این تصور را ایجاد کرده است که این اولین بار نیست که معبد تخریب می شود. این از سال 1997 ادامه دارد. ما همچنین درخواست کردیم گزارش تحقیقات با وزارتخانه به اشتراک گذاشته شود.”

هندوها بزرگترین جامعه اقلیت در پاکستان را تشکیل می دهند. طبق تخمین های رسمی ، 75 هندو لک در پاکستان زندگی می کنند. طبق گفته این جامعه ، بیش از 90 هندو لک در این کشور زندگی می کنند.

اکثر جمعیت هندو پاکستان در استان سند ساکن هستند ، جایی که آنها فرهنگ ، سنت و زبان را با مسلمانان مشترک دارند. آنها اغلب از آزار و اذیت افراط گرایان شکایت دارند.

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *