IEA می گوید چشم انداز بازار نفت با متغیرهای واکسیناسیون تیره و تار است

[ad_1]

لندن: یک مقام آژانس بین المللی انرژی (IEA) روز چهارشنبه گفت: تولیدکنندگان نفت در تعادل عرضه و تقاضا به عنوان عواملی ، از جمله سرعت و واکنش واکسن های COVID-19 ، با چالشی بی سابقه روبرو هستند.

تیم گولد ، رئیس پیش بینی تأمین انرژی و سرمایه گذاری ، گفت: “تولیدکنندگان با عدم اطمینان زیادی درمورد اینکه این وضعیت از کجا می رود ، دست و پنجه نرم می کنند.”

“این فقط در مورد بهبود اقتصادی نیست ، بلکه شاخص هایی است که ما معمولاً آنها را بررسی نمی کنیم: (مانند) سطح اطمینان در کشورهای مختلف در مورد واکسن ها.”

اوپك و متحداني مانند روسيه در ماه جاري توافق كردند تا توليد نفت خام را تا ماه مارس كاهش دهند تا در تامين تقاضاي زياد با تقاضا كه در پي افزايش بيماري هاي ويروسي با آغاز برنامه هاي واكسين سازي متوقف شده است.

گرچه این همه گیری باعث شده است که برخی از شرکت های بزرگ انرژی و متخصصان حفاظت از محیط زیست پیش بینی کنند که اوج تقاضای جهانی نفت در حال نزدیک شدن است یا ممکن است در سال 2019 اتفاق بیفتد ، اما گولد اظهار داشت که IEA مخالف است.

“با توجه به شرایط موجود ، با سرعت تغییراتی که از نظر ساختاری مشاهده می کنیم ، فکر نمی کنیم زود رسیدن به اوج خود کافی باشد.”

وی افزود: “رشد در اقتصاد ، بهبود اقتصادی دیر یا زود تقاضای نفت را به سطح 2019 برمی گرداند. ما فکر می کنیم 2020 آخرین دهه ای است که احتمالاً شاهد افزایش تقاضای نفت خواهید بود.”

سلب مسئولیت: این پست به طور خودکار توسط یک آژانس خبری بدون تغییر در متن منتشر شده و توسط سردبیر بررسی نشده است

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *