S.Korea قول می دهد نزدیک به 2 میلیارد دلار برای تبدیل شدن به تولید کننده اصلی واکسن های COVID-19

[ad_1]

سئول (رویترز)-مون جائه این ، رئیس جمهور کره جنوبی روز پنجشنبه گفت که قصد دارد 2.2 تریلیون وون (1.92 میلیارد دلار) سرمایه گذاری کند تا این کشور به یکی از پنج پایگاه تولید بزرگ جهان تبدیل شود. واکسن های ضد کووید 19 تا سال 2025 ، دفتر گفت

این اظهارات در جلسه اخیر کمیته دولتی-خصوصی برای بررسی راه های افزایش تولید واکسن در میان کمبود عرضه جهانی و تأخیر در عرضه ، بیان شد.

مون گفت که واکسن های ضد کووید -19 را به عنوان یکی از سه فناوری استراتژیک ملی ، همراه با نیمه هادی ها و باتری ها ، برای افزایش سرمایه گذاری ، معافیت های مالیاتی و سایر مشوق ها برای کمک به شرکت ها در تعیین مواد ، قطعات و تجهیزات شناسایی می کند.

مون در این نشست گفت: “ما تلاش خواهیم کرد تا در سال 2025 به یکی از پنج تولید کننده بزرگ واکسن در جهان تبدیل شویم.”

وی گفت که هدف این پروژه تربیت حدود 200 دانشمند جدید پزشکی ، 10 هزار متخصص کارآزمایی بالینی و 2000 کارگر ارگانیک در سال است.

مون افزود که او به دنبال گسترش همکاری های بین المللی با ایجاد مشارکت واکسن با آلمان ، انگلیس و سایر کشورها و جذب سرمایه گذاری و شرکت های خارجی است.

او و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا توافق کردند که در اجلاس خود در ماه مه مشارکت کنند که تجربه واکسن آمریکایی را با ظرفیت تولید کره ترکیب می کند.

این پنل شامل متخصصان پزشکی و واکسن ، سرمایه داران خطرناک و تولیدکنندگان دارو از جمله SK Bioscience ، Samsung Biologics ، ST Pharm و Ecell است.

مون تولید واکسن را تا پایان دوره خود ، که قرار است در ماه مارس به پایان برسد ، به عنوان یک اولویت کلیدی قرار داد و به دلیل موج چهارم COVID-19 و تأخیر در کمپین ایمن سازی ، در خانه با فشار مواجه شد.

حدود 39.6 درصد از 52 میلیون نفر از مردم این کشور حداقل تا روز چهارشنبه یک بار شلیک کردند ، در حالی که بیش از 70 درصد در سایر کشورهای ثروتمند ، از جمله سنگاپور و انگلیس. طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای کره ای (KDCA) ، حدود 14.4 درصد از مردم کره به طور کامل واکسینه شده اند.

کره جنوبی قصد دارد تا سپتامبر این تعداد را به 70 درصد یا حدود 36 میلیون نفر برساند.

KDCA روز چهارشنبه 1777 مورد را گزارش کرد ، زیرا تعداد روزانه با وجود شدیدترین محدودیت ها برای مهار ویروس در میان تعطیلات تابستانی و افزایش نسخه های مسری Delta افزایش یافت.

تعداد کل عفونت ها به 205،702 نفر رسید و 2،109 نفر جان باختند.

(1 دلار = 1،144.4200 آن)

(گزارش توسط Hyonhee Shin ؛ ویرایش شده توسط Raju Gopalakrishnan و Raissa Kasolowsky)[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *