Tengku Zafrul: مهلت قانونی محاسبه در RM80bil ، مالزی ، تنها کشوری است که آن را برای بار دوم اعمال می کند

[ad_1]

کوالالامپور (برناما): انتظار می رود مهلت قانونی شش ماهه ارائه شده از طریق بسته ملی رفاه و بهبود اقتصادی (Pemulih) برای وام گیرندگان فردی و تجاری به RM80bil کمک کند ، گفت: وزیر دارایی Tengku Datuk Ser Zafrul عبدالعزیز.

وی گفت که اعطای مهلت قانونی فقط اقدامی موقتی است که بخشی از طرح برنامه بهبود ملی (NRP) است. وی گفت که این امر باید با تلاش همه دست اندرکاران برای تسریع در انتقال به مرحله بعدی NDP دیده شود.

“هرچه مراحل را تغییر دهیم ، بخشهای مختلف زودتر کار می کنند و بهبود اقتصادی ما زودتر انجام می شود.

وی روز پنجشنبه (1 ژوئیه) در پنجاه و نهمین گزارش واحد بین دپارتمان برای اجرا و هماهنگی مشوق های اقتصادی (LAKSANA) گفت: “اگر مردم بتوانند برای امرار معاش بیرون بروند ، زودتر می توانیم زندگی خود را پس بگیریم.”

مهلت قانونی شش ماهه بدون تحمیل شرایطی مانند کاهش درآمد یا از دست دادن شغل به کلیه وام گیرندگان من جمله B40 ، M40 ، T20 و کارآفرینان خرد ارائه می شود.

این تسهیلات همچنین به اپراتورهای شرکت کوچک و متوسط ​​(SME) آسیب دیده ارائه می شود ، با بررسی و تأیید بانک ها.

تنگکو زافرول اظهار داشت که ارائه مستندات ضروری نیست و وام گیرندگان برای تغییر شرایط وام فقط نیاز به امضای توافق نامه دارند.

“این دومین بار است که مالزی از زمان آغاز به کار خود در مارس سال گذشته ، مهلت قانونی وام ها را ارائه می دهد.

وی گفت: “هیچ كشور دیگری در جهان مهلت قانونی این چنینی را نداده است ، در حقیقت بیشتر آنها فقط كمك های هدفمند و محدود را ارائه می دهند.”

وزیر دارایی تأکید کرد که بانک ها از نرخ سود و مجازات مرکب برای وام گیرندگانی که مهلت وام را می گیرند چشم پوشی می کنند.

فقط وقتی سود دریافت می شود که وام گیرنده پس از شش ماه شروع به پرداخت کند ، به طور معمول تعلق می گیرد.

“همچنین در سیستم اطلاعات مرجع اعتبار اعتباری (CCRIS) برای کسانی که مهلت قانونی را انتخاب می کنند هیچ هزینه جریمه و ورودی وجود ندارد.

وی گفت: برخی می خواهند پس از انقضا مهلت قانونی با نرخ بازپرداخت اولیه پرداخت كنند ، برخی دیگر نیز می خواهند مبلغ كمتری را پرداخت كرده و دوره بازپرداخت را تمدید كنند.

تنگکو زافرول توضیح داد که برای وام گیرندگانی که مدت زمان بازپرداخت وام را بیشتر از دوره توافق شده قبلی تمدید می کنند ، پس سود پرداختی بیشتر است ، اما موضوع باید با بانک مربوطه توافق شود.

ارزش مهلت بازپرداخت بازپرداخت وامها به م institutionsسسات مالی که از 1 آوریل تا 28 آگوست سال 2020 اعمال می شود ، 81.9 میلیارد RM است.

از این مقدار ، 28.6 میلیارد RM توسط بخش تجاری استفاده شد ، در حالی که مقدار جذب شده توسط وام گیرندگان منفرد 53.3 میلیارد RM بود. – برناما[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *